Czym są posadzki żywiczne poliuretanowe?

Zdjęcia posadzek z żywic poliuretanowych

Wiele osób zastanawia się co to są te posadzki poliuretanowe, czym się charakteryzują, jakie mają właściwości, więc postanowiliśmy co nie co o nich napisać.

Gdzie stosuje się posadzki z żywic poliuretanowych?

Zastosowań jest bardzo wiele od budynków jednorodzinnych przez mieszkania po budynki komercyjne i publiczne jak żłobki, przedszkola, szpitale, sklepy itp.
Twardsze odmiany posadzek z żywic poliuretanowych znajdują również zastosowanie w przemyśle.

Jakie są w odczuciu?

Podłogi wykonane z poliuretanu są elastyczne i ciepłe w dotyku. Można je porównać w odbiorze do twardego kauczuku. Dzięki takim cechom świetnie odnajdą się w salonie, kuchni czy pokoju dziecięcym.
Ze względu na wodoszczelność jest to świetny materiał do zastosowań w łazienkach.

Możliwości wykonania.

Możliwości jakie daje poliuretan jeszcze się nie kończą. Dzięki mieszaniu różnych kolorów możemy uzyskać bardzo ciekawe wzory, smugi, przejścia kolorystyczne, dzięki czemu można uzyskać na podłodze np efekt marmuru. Tu w zasadzie ogranicza tylko wyobraźnia i zdolności artystyczne wykonawcy.

Właściwości posadzek poliuretanowych.

Podłogi poliuretanowe dzięki swej elastyczności i sprężystości mają przewagę nad posadzkami epoksydowymi jeśli chodzi o odporność na zarysowania.

Można je dowolnie wykańczać przy użyciu transparentnych lakierów, dostępne są optyki połysk, satyna oraz mat.

Jedną z największych zalet tego typu posadzek jest jej elastyczność, dzięki której radzi sobie z niewielkimi zarysowaniami podłoża, gdzie inne twardsze materiały jak np płytki nie wytrzymują i pękają.

Posadzki bezspoinowe.

Kolejną cechą posadzek poliuretanowych oraz innych żywicznych jest łatwość w utrzymaniu czystości. Dzięki temu, że posadzka jest bezspoinowa i nienasiąkliwa sprzątanie to czysta przyjemność i można zapomnieć o tak znienawidzonym czyszczeniu fug na kolanach.

Brak fug i łaczeń to mniej potencjalnych miejsc w Twoim domu gdzie będą gromadzić się brud, kurz, roztocza, bakterie i inne świństwa, więc jeśli jesteś alergikiem lub ktoś z rodziny to jest właśnie rozwiązanie dla Ciebie.

Regeneracja posadzek, zmiana koloru posadzki żywicznej.

Nie sposób nie wspomnieć o łatwości regeneracji takich posadzek. Jak każda posadzka po latach może wymagać odświeżenia, w przypadki podłóg żywicznych wystarczy dobrze wyczyścić i nanieść jedną warstwę lakieru regeneracyjnego. Taka operacja zajmuje 1 dzień, nie produkuje żadnego kurzu, a Ty zyskujesz z powrotem nową podłogę na długie lata.

Znudził się kolor posadzki? Żaden problem. Zmiana to również 1-2 dniowa operacja polegająca na naniesieniu warstwy lakieru w dowolnym kolorze z całej palety RAL.

Gdzie można zobaczyć na żywo?

Jeśli nadal nie jesteś przekonany czy to posadzki dla Ciebie zapraszamy do naszego showroomu w Szczecinku gdzie można zobaczyć je na żywo, dotknąć, poskakać, potańczyć i co tam tylko wymyślisz 🙂